Ideāls Steiks

KĀ PAGATAVOT PERFEKTU STEIKU UZ ONYX PANNAS

Jūsu priekšā ir šķīvis, un jūs uz tā griežat perfekti izceptu steiku. Vislabākais ir tas, ka pats to pagatavojāt. Jums nav jābūt profesionālam pavāram. Mēs sniegsim labākos kulinārijas padomus, lai jūs iemācītos uzcept perfektu steiku, izmantojot visnotaļ vienkāršu knifu, lai steiks vairs nebūtu jāsalīdzina ar jūsu rokas mīkstumu vai cietību, kā arī to vairs nevajadzētu griezt uz pusēm, lai noskaidrotu, vai steiks ir gatavs.

Mēs iemācīsim jums uzcept perfektu, vidēji apceptu steiku. Katru reizi!

Iespējams, jūs nodomāsiet “Kā gan es to varētu izdarīt?”

Jums jāizmanto ļoti vienkārša metode, lai iepriecinātu un palutinātu sevi un savus viesus katru reizi, kad pasniedzat steiku.
. Lietojot ONYX pannas, jums nav jāizmanto papildu taukvielas, jo ir paredzēts, ka panna uztur karstumu un izmanto dabīgos steikā esošos taukus.

Kas jums būs nepieciešams:

  • ONYX panna
  • Rupja maluma sāls
  • Labs jūsu izvēlētā lieluma steiks
step 1 step 2 step 3

Iepriekš uzkarsējiet pannu, iestatot skaitli vai noregulējot liesmu, kas būs jāizmanto visā cepšanas laikā. ONYX pannas ir piemērotas visu veidu plītīm. Panna jākarsē vidējā karstumā. Plītīm ar 9 režīmiem karstums jāiestata uz 7. Varat eksperimentēt ar karstumu un atrast savai plītij ideālo iestatījumu.

Kamēr tiek uzkarsēta panna, uzkaisiet uz tās rupja maluma sāli. Sālim ir jābūt rupjam, nevis smalkam, šāds sāls papildus nodrošina steika pacēlumu pannā un ļauj sasniegt perfektu garoziņu. Pēc tam uzlieciet steiku uz iepriekš uzkarsētas pannas.

step 4 step 5 step 6

Pēc 2–3 minūtēm steika apakšpusē būs izveidojusies karamelizētā garoziņa. Steiks jāapgriež tikai vienu reizi! Ja esat ziņkārīgs, varat vienkārši pacelt steiku un aplūkot tā apakšpusi, taču pirms apgriešanas jāļauj tai kārtīgi izcepties.

Ieklausieties! Tūlīt atklāšu īstu knifu. Kad steiks jānoņem no pannas? Tad, kad ir karamelizēta arī otra puse? Kad steikam ir garoziņa? Vai tad, kad šķiet, ka steiks ir gatavs? Nē. Jums jāvēro, kad no steika sāk izdalīties sula vai asinis. Šajā brīdī steiks jānovieto uz režģa un jāatpūtina 5 minūtes. Režģis palīdz atbrīvot steiku no sulām, lai uz šķīvja nebūtu pārmērīgi daudz šķidruma. Jums nav nepieciešams hronometrs vai nav jāizdara nepiedodams grēks, sagriežot steiku, pirms tas ir gatavs!

Un viss! Tagad jums ir perfekts vidēji apcepts steiks. Un tā katru reizi!

Vai šis knifs attiecas uz jebkura lieluma steikiem? Jā. Taču, jo biezāks ir steiks, jo mazāk apcepts tas būs, izmantojot šo metodi. Parasti jāņem vērā arī fakts, ka tiem, kuriem patīk ēst steiku reti, patīk biezi steiki. Šī metode palīdzēs visiem steiku cienītājiem sasniegt vienādu rezultātu ar visiem steikiem.

Ko jūs vēl gaidāt? Pasteidzieties un sāciet gatavot perfektu steiku uz savas ONYX pannas. Ja jums šīs pannas vēl nav, mūsu pannu klāstu atradīsiet šeit.

Cepamās pannas skatīt šeit

Sarakstījis: Tanja, Onyx Cookware

Šajā rokasgrāmatā izmantotie produkti